Masaż kosmetyczny
Masaż twarzy ma przede wszystkim działanie profilaktycznie. Jego głównym celem jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie elastyczności oraz zapobieganie powstawaniu zmarszczek. W masażu twarzy zastosowane jest stopniowanie ruchów od łagodnych, wprowadzających do coraz silniejszych, aż do punktu kulminacyjnego, po którym natężenie masażu stopniowo spada. Taki masaż daje uczucie lekkiego rozgrzania, rozluźnienia i odprężenia, twarz staje się spokojniejsza, jakby wygładzona. Natężenie masażu, czas jego trwania, ilość i rodzaj ruchów uzależnione są od elastyczności skóry, stopnia napięcia mięśni, grubości podściółki tłuszczowej oraz grubości skóry.
Masaż lekko złuszcza warstwę rogową naskórka, ułatwiając oddychanie skórze i szybsze wchłanianie zastosowanych preparatów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni, przeciwdziałając tworzeniu się zmarszczek. W działaniu pośrednim masaż twarzy pobudza ogólnie układ krwionośny i limfatyczny, usprawnia mięśnie i pracę serca, oddziałuje na układ nerwowy i hormonalny.
Masaż próżniowy SPM
SPM - nowoczesna metoda ujędrniania skóry. Masaż podciśnieniowy przy pomocy pomp ssących poprawia napięcie skóry, stymuluje przepływ limfy, oczyszcza i wzmacnia tkankę podskórną. Stymulujący masaż poprawia krążenie tętnicze, szybszy przepływ krwi dotlenia wszystkie warstwy skóry, odżywia ją. Wszystkie procesy dzięki temu przebiegają dynamicznie, powstają nowe komórki skóry, fibroblasty stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych.
Masaż jest bardzo przyjemny i odprężający. Delikatnie pobudzona skóra daje uczucie ciepła, lekkie zaczerwienienie jest widoczne przez godzinę od zabiegu.
Zaleca się przeprowadzenie serii 5-10 zabiegów, po dwa zabiegi w tygodniu.
Przeciwwskazania do masażu SPM.
- opryszczka aktywna
- ciąża, laktacja
- infekcje skórne
- trądzik różowaty
- aktywny trądzik młodzieńczy
- stany gorączkowe
- po ekstrakcji zęba